Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

Wizyta Studyjna w Zabrzu

Strona główna » Aktualności » Wizyta Studyjna w Zabrzu

18 października liderzy projektu 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego na lata 2019-2020” udali się na długo oczekiwaną Wizytę Studyjną do Zabrza. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu, która
w 2009 roku została poddana rewitalizacji. Inwestycja trwała 10 lat i pochłonęła ponad 182 mln złotych. Dofinansowana została ze środków unijnych i w obecnej chwili zachwyca swoimi historycznymi wyrobiskami, ukazując autentyczną infrastrukturę górniczą z końca XVIII wieku. Mieliśmy możliwość przepłynąć łodziami Trasą Wodną pod samym centrum Zabrza oraz usłyszeć głosy legendarnego Skarbnika i Utopka. Wszystko to odbywało się wśród bajecznych światłocieni i iluminacji. Wrażenia z kopalni na długo pozostaną w naszej pamięci.

Po zwiedzeniu Sztolni udaliśmy się na obiad do restauracji „Tygiel” a następnie pojechaliśmy do dzielnicy Zabrza Mikulczyce, które były drugim celem naszej wyprawy.
W drzwiach powitały nas sympatyczne gospodynie „Kamratek” pani Iwona oraz pani Patrycja. Opowiedziały nam one o swojej działalności w PAL-u oraz o wspieraniu rodzin
i społeczności lokalnych w ramach projektu DROGOWSKAZ realizowanego od 2018 r. przez MOPR w Zabrzu. Pani Iwona przygotowała prezentację z przebiegu działalności PAL-u w ciągu ostatniego roku. Mogliśmy również podziwiać piękne prace rękodzielnicze wykonane przez utalentowane seniorki obecne na spotkaniu. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku, zostaliśmy ugoszczeni własnoręcznie upieczonymi przez Kamratki śląskimi kołaczami oraz kawą. Mamy nadzieję na rewizytę w Zawierciu.

Piątkowy jesienny dzień upłynął bardzo szybko, wracaliśmy zmęczeni, ale
w doskonałych humorach z nadzieją na podobne działania.

czytano: 84 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2019-10-21 12:08:00

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna