Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Klub Integracji Pokoleniowej w październiku 2023r.

Uczestnicy Klubu Integracji Pokoleniowej w październiku czynnie brali udział w wydarzeniach kulturalnych, sportowych oraz edukacyjno-poznawczych organizowanych w świetlicy społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 22, integrując się tym samym z mieszkańcami mieszkań chronionych.

W październiku szczególnym wydarzeniem dla uczestników KIP był koncert z humorem pn. „Śpiewające fortepiany”, który miał miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury. Również w ubiegłym miesiącu uczestnicy KIP, zarówno seniorzy jak i młodzież kibicowali podczas rozgrywek piłki ręcznej na hali OSiR przy ul. Blanowskiej 40. Kibicowanie jak również czynne uprawianie aktywności fizycznej jest jedną ze stałych form aktywności uczestników Klubu. 

 Uczestnicy Klubu Integracji Pokoleniowej podczas środowych spotkań prowadzili pogadanki poszukując rozwiązań dla problemów społecznych lokalnej społeczności. Po pogadankach organizowana była muzykoterapia w formie karaoke, której celem był relaksacja,  odpoczynek emocjonalny, jak również zaspokojenie potrzeb zabawy, śpiewu i ruchu oraz oswojenie z wystąpieniami publicznymi. Uczestnikom KIP tak przypadły do gustu zajęcia z muzykoterapii, że często sami organizują podobne spotkania.

 W październiku uczestnicy KIP wzięli udział w „Paradzie Psów”, która odbyła się w Parku  Szymańskiego. Seniorzy wraz z młodzieżą wzięli również udział w wydarzeniu „Noc bibliotek”, które odbyło się w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Szymańskiego 2.

 Seniorzy z KIP chętnie integrowali się z uczestnikami Klubu Senior+. W październiku wspólnie wzięli udział w warsztatach makramowych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Zawiercie Odnowa.

 Aktywne włączanie społeczności lokalnej we wspólne działania, to praktyczne podejście instytucji świadczącej pomoc, wykorzystującej spektrum różnorodnych, nieszablonowych działań obejmujących całość potencjału człowieka, prowadzącej do jego rozwoju. Do głównych korzyści wynikających
z wzajemnego współistnienia i funkcjonowania w lokalnym środowisku należą: poznawanie nowych ludzi i akceptacje innych, budowanie poczucia własnej wartości, uczenie się tolerancji i empatii, przełamywanie własnych słabości i ograniczeń, nabycie przydatnych umiejętności interpersonalnych (asertywność, budowanie wiary w siebie, umiejętność rozwiązywania konfliktów), poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, możliwość uzyskania wsparcia w trudnych sytuacjach, zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb psychicznych (uznania, akceptacji, bezpieczeństwa, możliwość zespołowego podejmowania decyzji, możliwość podzielenia się swoimi osiągnięciami i problemami z innymi).
Poprzez integrację dążymy do równouprawniania osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych. Integracja jest naszą wspólną szansą na tworzenie świata żyjącego w miłości, pokoju i tolerancji.       

28

LIS

2023

79

razy

czytano

52/1937

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.