Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Działalność Klubu Integracji Pokoleniowej w Zawierciu w lutym

Relacje międzypokoleniowe są podstawą funkcjonowania każdego społeczeństwa.
Należy dołożyć wszelkich starań, aby poprawić relacje międzypokoleniowe, ponieważ przyniesie to korzyści zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

Celem działalności Klubu Integracji Pokoleniowej jest poznanie problemów i oczekiwań osób starszych oraz młodego pokolenia, zaproponowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz stworzenie przestrzeni do budowania i rozwijania dialogu międzypokoleniowego, a także budowanie tożsamości lokalnej i pozytywnych związków z miastem Zawiercie.

W lutym działania Klubu Integracji Pokoleniowej koncentrowały się na zaangażowaniu uczestników w życie kulturalne miasta Zawiercie.

W pierwszym tygodniu lutego uczestnicy i uczestniczki Klubu wybrali się do Galerii Białej MOK w Zawierciu na wernisaż wystawy "prawdy i kłamstwa" Czesława Gałużnego, łączącej w sobie muzykę, poezję i malarstwo.

Uczestniczki i uczestnicy Klubu obejrzeli w Galerii MOK Zawiercie wystawę fotografii w ramach 10 – tego Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego. Prezentowane fotografie ukazywały fotografię portretu, fotografię studyjną oraz malowanie światłem a także fotoreportaż.

Możliwość kontaktu z muzyką zapewniła uczestnikom i uczestniczkom Klubu Jurajska Filharmonia, która zorganizowała koncert „Kwartetu Galicyjskiego”, którego głównym bohaterem były altówka, skrzypce i wiolonczela. Instrumenty smyczkowe zaczarowały słuchaczy swoim brzmieniem.

W lutym uczestnicy i uczestniczki Klubu Integracji Pokoleniowej wybrali się wspólnie do kina MOK w Zawierciu na film polskiej produkcji, pt:” Masz Ci Los”.

Ponadto, jak to już jest w zwyczaju Klubu odbyły się zajęcia kulinarne, spotkania społeczne, towarzyskie, wspólne kalambury oraz gry planszowe.

Animator lokalny niezmiennie zachęcał uczestników i uczestniczki Klubu Integracji Pokoleniowej do integracji międzypokoleniowej z mieszkańcami miasta Zawiercie, a także do samopomocy sąsiedzkiej oraz do korzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta.

16

MAR

2023

185

razy

czytano

173/1937

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.