Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

LIPIEC W KLUBIE MIESZKAŃCA / SENIORA i MŁODZIEŻY

W miesiącu lipcu 2022 r. uczestnicy i uczestniczki projektu 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno – zawodowego” na lata 2020-2022 II etap realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu czynnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich inicjatywach.

Wsparcie środowiskowe w ramach Programu Aktywności Lokalnej miało charakter informacyjny, edukacyjny, aktywizujący i integracyjny.

W lipcu rozpoczęto realizację zajęć prowadzonych przez Lidera Klubu Mieszkańca odbywajacych się w każdą środę. Zajęcia mają formę rekreacyjno-ruchową, uczestnicy i uczestniczki projektu mieli okazję nabyć wiedzę w formie praktycznej i teoretycznej w temacie zajęć ruchowych, ćwiczeń oraz masaży.

Piątki w Klubie Mieszkańca/Seniora i Młodzieży to cotygodniowe spotkania edukacyjno-poznawcze podczas, których kontynuowane są tematyczne zajęcia kulinarne, gdzie uczestniczki i uczestnicy projektu poznają sposoby ekonomicznego przygotowania zdrowych potraw.

Wakacyjny lipiec był okazją dla uczestników i uczestniczek projektu do czynnego uczestnictwa w życiu miasta. Uczestnicy i uczestniczki wzięli udział w wystawie Galerii MOK w Zawierciu, gdzie odbyli sentymentalną, historyczną podróż dotyczącą Zawiercia z czasów międzywojennych. Atrakcją była również wystawa sztuki pn. : „Ale Meksyk”, natomiast w Parku Mickiewicza integrowali się podczas projekcji kina plenerowego oraz gier plenerowych typu bule.

Wakacje to również wspaniała okazja do integracji z młodszymi podopiecznymi Ośrodka Wsparcia Dzieci i Rodziny im. Anny Kołodziejczyk. Uczestnicy i uczestniczki projektu wzięli udział we wspólnych rozgrywkach w formie gry integracyjnej typu „Chińczyk”.

Systematycznie odwiedzamy podosiedle Obrońców Poczty Gdańskiej. W miesiącu lipcu uczestnicy i uczestniczki projektu spacerowali z kijkami nordic walking w ramach spotkań sportowo-ruchowych.

Ponadto w czerwcu 2022 r. uczestnicy i uczestniczki projektu czynnie korzystali z innych przewidzianych w projekcie form wsparcia, tj. zajęć z psychologiem, porad prawnych oraz punkt wolontariatu.

Powyższe działania odbyły się w ramach projektu 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego” na lata 2020-2022 II etap współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

11

SIE

2022

59

razy

czytano

21/1687

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.