Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Punkt Wolontariatu w miesiącu lipcu 2022 r.

Punkt Wolontariatu działającego w ramach w projektu pn.: „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego” na lata 2020-2022 II etap w miesiącu lipcu 2022 r. działał niezmiennie zgodnie z ideą wolontariatu. Podejmowane aktywności miały pozytywny wpływ na rozwój wolontariuszy, ich osobowości oraz kształcenie postawy w kierunku otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

W miesiącu lipcu w ramach Punktu Wolontariatu wolontariusze brali udział w tematyczno - towarzyskich grach terenowych, pn.: „Integracja na TAZIE”. W wydarzeniu udział wzięli również seniorzy oraz dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Anny Kołodziejczyk.

Wolontariusze wraz z seniorami uczestniczyli w spacerach po osiedlu rewitalizowanym, spotkania wpływają na rozwijanie wśród wolontariuszy postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby seniorów i osób samotnych z terenu naszego miasta. W miesiącu lipcu zajęcia integracyjno - ruchowe odbywały się na terenie rewitalizowanym.

We wspólnej integracji podczas zajęć biorą udział wolontariusze, uczestnicy i uczestniczki projektu, osoby przybyłe z Ukrainy oraz otoczenie. Działania tego rodzaju pomagają w adaptacji w nowym środowisku. W Parku Miejskim dzięki profesjonalnemu torowi tzw. buldrom mamy możliwość korzystać z jednej z ciekawszych form ruchu dla osób w każdym wieku, którą jest gra w bule.

Wolontariusze uczestniczą w cyklicznych „Spotkaniach z ciekawymi osobami”, które umożliwiają poznanie osób z różnych środowisk twórczych, tj. artyści, naukowcy, pasjonaci .

W ramach Klubu Wolontariusza w każdy wtorek odbywają się spotkania integracyjno-organizacyjne wolontariuszy.

Celem działań jest ukazanie integracji i edukacji międzypokoleniowej jako istotnych wyzwań we współczesnym świecie oraz pobudzenie aktywności osób starszych do życia społecznego, młodszych do częstszego obcowania ze starszymi oraz wzmocnienie integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

Wykonanie powyższych inicjatyw pogłębiło w wolontariuszach potrzebę niesienia pomocy na co dzień oraz wniosło w ich życie wiele radości i przyczyniło się do osobistej satysfakcji.

Informujemy, że projekt 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno – zawodowego” na lata 2020-2022 II etap jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

17

SIE

2022

70

razy

czytano

16/1687

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.