Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

Inicjatywa Lokalna "Letni Festyn Rodzinny"

Strona główna » Aktualności » Inicjatywa Lokalna "Letni Festyn Rodzinny"

W piątek 28 sierpnia 2020 na terenie Mieszkań Chronionych Wspomaganych/Wspieranych w Zawierciu, przy ulicy Niedziałkowskiego 22 odbył się „Letni Festyn Rodzinny”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach projektu 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego na lata 2019-2020”, przy współpracy Referatu Rewitalizacji w Zawierciu.

Celem wydarzenia była integracja mieszkańców, zachęcanie do wspólnych inicjatyw lokalnych oraz działanie na rzecz wzmacniania więzi społecznych.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Fabryka Handballu, poprzez zabawę z piłką zachęciła dzieci i młodzież do czynnego spędzania czasu. Atrakcją był pokaz Jujitsu, gdzie zawodnicy zachwycili swoimi umiejętnościami sztuk walki wschodu, również każdy śmiałek miał okazję powalić Mistrza na matę. Na dzieci i młodzież czekała moc nagród, które otrzymali biorąc czynnie udział w rywalizacjach sportowych.

Wszyscy uczestnicy w trakcie trwania Festynu częstowali się słodkim poczęstunkiem, kawą, herbatą. Były serwowane pyszne kiełbaski i kaszanki z grilla. Punktem programu okazały się pachnące pieczonki. Podczas Festynu nawiązywały się znajomości, mieszkańcy mogli się lepiej poznać i zintegrować w czasie wspólnej zabawy. Dużym sukcesem okazał się występ Izabeli Grzyb, która zaprezentowała kunszt wokalny. Jej występ pokazał szeroki wachlarz talentu od twórczości Czesława Niemena po Lady Gagę.

Wszystkie zaplanowane atrakcje udało się zrealizować dzięki sprzyjającej pogodzie i dobrych humorach uczestników.

Honorowy Patronat sprawował Pan Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, swoja obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, Pani Małgorzata Benc I Zastępca Prezydenta Miasta, Pani Justyna Miszczyk – II Zastępca Prezydenta Miasta, Sekretarz Miasta Agata Jarza – Korpyś, Skarbnik Miasta – Marcin Gawłowicz oraz Pani Martyna Tyszczak-Sołtysik-Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Posłanka na Sejm RP Danuta Nowicka oraz Robert Warwas, a także Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla. Władze powiatu reprezentowali wicestarosta Paweł Sokół, członek zarządu Barbara Kozioł, Sekretarz Powiatu Tomasz Dzierżanowski i przewodnicząca Rady Powiatu – Barbara Laskowska. Obecny był również proboszcz Bazyliki św. Apostołów Piotra i Pawła – ks. Jan Niziołek.

Letni Festyn Rodzinny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Goście i uczestnicy bardzo zadowoleni oczekują już kolejnej inicjatywy.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 106 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2020-09-03 14:02:17

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna