Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

WIELKANOCNE PALMY I OZDOBY ŚWIĄTECZNE W CENTRUM USŁUG SENIORALNYCH

Strona główna » Aktualności » WIELKANOCNE PALMY I OZDOBY ŚWIĄTECZNE W CENTRUM USŁUG SENIORALNYCH

W dniu 10 kwietnia 2019r. odbyły się w Centrum Usług Senioralnych zajęcia praktyczne, dot. przygotowywania plam Wielkanocnych. Jak wiadomo czas Wielkiej Nocy to czas kiedy tradycje, stają się bardziej żywe i to dlatego w tym dniu zarówno seniorzy jak i młodzież brała udział w warsztatach tworzenia „Palm Wielkanocnych”. Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

Nasze palmy były co prawda skromniejsze, niż te prezentowane w sklepach czy straganach, ale wykonane samodzielnie w żywych gałązek bukszpanu, „bazich kotek” oraz dodatków w postaci kwiatów z bibuły i wstążek. Oprócz tworzenia palm, wszyscy angażowali się w stworzenie świątecznej gazetki. Twórczość seniorów i młodzieży zadziwia z dnia na dzień. Powstające kolorowe pisanki, oraz kwiaty z papieru kolorowego pięknie ozdobiły naszą gazetkę. Powstał również stroik świąteczny, oraz 2 baranki, które będą ozdobą stołu podczas wielkanocnego spotkania.

Można stwierdzić, iż atmosfera zbliżających się Świąt Wielkanocnych daje się już powili odczuć wszystkim uczestnikom naszego Klubu.

czytano: 65 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2019-04-15 14:34:40

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna