Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W CENTUM USŁUG SENIORALNYCH

Strona główna » Aktualności » MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU W CENTUM USŁUG SENIORALNYCH

W dniu 27 marca 2019r. odbył się w Centrum Usług Senioralnych Międzynarodowy Dzień Teatru. Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem wiersza pisarki Joanny Kulmonowej pt. „Po co jest teatr?”. Każdy z uczestników miał możliwość zinterpretowania słów autorki wiersza oraz wyrazić własne spostrzeżenia na temat teatru. Wszyscy zgodnie uznali, że każdy z nas od najmłodszych lat uczestniczył w życiu kulturalnym i dla każdego świat sztuki wniósł coś ważnego do własnego życia.

Gościem, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym dniu była Pani Elżbieta Gacek, która swoimi opowieściami o teatrze - świecie kultury i sztuki, przybliżyła nam jak kształtował się teatr począwszy od starożytnej Grecji po czasy współczesne. Następnie obejrzeliśmy krótką prezentację multimedialną, która pomogła nam utrwalić pojęcia związane z teatrem i twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Oprócz teorii przyszedł również czas na twórczość indywidualną. Każdy z uczestników miał możliwość odegrać, krótką scenkę, podczas której zgadywane były emocje, jakie towarzyszyły osobie podczas odegrania roli.

Podsumowując Międzynarodowy Dzień Teatru można stwierdzić, że każde dobre i twórcze przeżycie pozostaje w człowieku na zawsze – staje się punktem zaczepienia, oparcia w przyszłości.

czytano: 201 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2019-03-29 10:20:04

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna