Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Klub Integracji Pokoleniowej w kwietniu 2024

Kwiecień w Klubie Integracji Pokoleniowej upłynął bardzo atrakcyjnie. Animator lokalny zachęcał uczestników i uczestniczki Klubu Integracji Pokoleniowej do integracji z mieszkańcami miasta Zawiercie, a także do samopomocy sąsiedzkiej  oraz do korzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta.

Kwiecień obfitował w integracyjne wyjścia na pikniki. Podczas jednego z nich uczestnicy mieli okazję zobaczyć zabytkowe samochody oraz odświeżyć wiedzę z zasad pierwszej pomocy. Natomiast podczas pikniku o nazwie „Nadwarciańska Kraina” wolontariusze z Klubu koordynowali pracę dzieci podczas malowania farbami.

W miesiącu kwietniu nie zabrakło również emocji sportowych, które towarzyszyły kibicowaniu zawierciańskiej drużynie piłki ręcznej KS Viret CMC. Organizator meczu przygotował dla kibiców konkurs na najciekawsze ubranie, makijaż czy też baner w barwach klubu. Uczestnicy Klubu wzięli udział w tym konkursie.

W ramach zajęć kulturalno – oświatowych uczestnicy Klubu Integracji Pokoleniowej uczestniczyli w otwarciu Izby Pamięci Bogdana Dworaka, zawierciańskiego poety, pisarza i felietonisty. Spotkanie uwieńczył kameralny koncert Jacka Stęszewskiego Trio. Uczestnicy Klubu Integracji Pokoleniowej z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich wybrali się na spotkanie z Dorianem Zawadzkim i Łukaszem Sikorą.

Podczas spotkania z okazji Światowego Dnia Zdrowia gość prowadzący zajęcia przekazał uczestnikom Klubu zasady zdrowego odżywiania, omówił zdrowe nawyki żywieniowe i korzyści wynikające z  regularnego spożywania posiłków.  

Cyklicznie w każdy piątek animator prowadził spotkania seniorów w ramach trwałości projektu „Zawierciański Senior - Aktywnie !”. Podczas spotkań odbywały się pogadanki na temat komunikacji, radzenia sobie ze stresem, różnic międzyludzkich i tolerancji, konfliktach i przemocy, przyjaźni oraz samopomocy. Odbyły się zajęcia rozwijające dykcję i umiejętności deklamowania utworów literackich, w szczególności poezji.

14

MAJ

2024

78

razy

czytano

10/1982

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.