Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Integracja społeczno - obywatelska zawierciańskich Romów

Realizacja zadań w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030

 

„Integracja społeczno- obywatelska zawierciańskich Romów”, to zadanie realizowane w 2023 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030 dofinansowanego ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem głównym Programu integracji 2021-2030 jest zwiększenie poziomu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce.

W ramach zadania „Integracja społeczno- obywatelska zawierciańskich Romów”, utworzona będzie świetlica integracyjna pod nazwą Klub Integracji Mieszkańców z sekcją dla dzieci i młodzieży oraz sekcją dla dorosłych. 

W Sekcji dla dzieci i młodzieży przewiduje się organizowanie zajęć edukacyjno- poznawczych, cykliczne spotkania prozdrowotne, otwarte spotkania świetlicowe - w tym zajęcia edukacyjno- poznawcze podnoszące umiejętności z zakresu przygotowywania posiłków, zdrowego odżywiania, racjonalnego gospodarowania produktami spożywczymi, zajęcia z zakresu umiejętności uczenia się,  zajęcia dydaktyczne (korekcyjno- kompensacyjne) z języka polskiego, przedmiotów ścisłych, z umiejętności obsługi komputera . Organizacja pracy sekcji i opieka nad dziećmi powierzona będzie pedagogowi – wychowawcy oraz animatorowi romskiemu.

Osoby dorosłe pochodzenia romskiego dzięki organizacji warsztatów edukacyjnych będą mogły podnieść swoje kompetencje zawodowe, także będą mogły rozwijać swoje umiejętności społeczno-obywatelskie. Dodatkowo w ramach realizacji Zadania odbędą się cykliczne spotkania ze specjalistami promujące zdrowy i aktywny tryb życia.

Klub Integracji Mieszkańców będzie się mieścił przy ul. Paderewskiego 63 w Zawierciu, czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00-18.00. Pomieszczenia lokalu dostosowane są do prowadzenia zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

23

MAJ

2023

226

razy

czytano

196/1982

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.