Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Punkt Wolontariatu w miesiącu sierpniu 2022r.

Punkt Wolontariatu działającego w ramach w projektu pn.: „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego” na lata 2020-2022 II etap w miesiącu lipcu 2022 r. działał niezmiennie zgodnie z ideą wolontariatu. Podejmowane aktywności miały pozytywny wpływ na rozwój wolontariuszy, ich osobowości oraz kształcenie postawy w kierunku otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.

W miesiącu sierpniu w ramach Punktu Wolontariatu wolontariusze brali udział w zajęciach integracyjno-ruchowych z udziałem seniorów, dzieci z OWDIR oraz mieszkańców Zawiercia. Zajęcia ruchowe oraz spacery mają pozytywny wpływ na rozwijanie wśród wolontariuszy postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby seniorów, osób samotnych oraz dzieci z terenu naszego miasta.

Wolontariusze wraz z uczestnikami projektu oraz mieszkańcami osiedla TAZ wzięli udział w warsztatach pn.: „Ja i stres”, podczas których zdobyli wiedzę w zakresie rozpoznawania i znajdowania rozwiązań sytuacjach stresujących.

W ramach Klubu Wolontariusza w każdy wtorek cyklicznie odbywają się spotkania integracyjno-organizacyjne wolontariuszy.

W ramach akcji „Lato w mieście” zorganizowane zostały atrakcje dla dzieci. Wolontariusze pomagali w organizacji, kierowaniu osób, prowadzeniu zapisów oraz innych obowiązkach.

Wolontariusze wraz z seniorami uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszanie Zawiercie OdNowa zorganizowanym z okazji 79 rocznicy likwidacji zawierciańskiego getta, które mieściło się przy ul. Marszałkowskiej w Zawierciu. Wyemitowano film dokumentalny pt:. ” Żydzi – historia prawdziwa”, do którego historycznie wprowadziła Pani Izabela Gumula - nauczyciel historii oraz pasjonatka historii lokalnej.

W dalszym ciągu wolontariusze kontynuują pomoc osobom starszym w miejscach ich zamieszkania. Spotkania służą rozmowie, wspólnemu spędzaniu czasu, jak również drobnej pomocy w pracach domowych.

Celem działań Punktu Wolontariatu jest przedstawienie integracji i edukacji międzypokoleniowej jako istotnych wyzwań we współczesnym świecie oraz pobudzenie aktywności osób starszych do życia społecznego, młodszych do częstszego obcowania ze starszymi oraz wzmocnienie więzi wewnątrz i międzypokoleniowych.

Udział w powyższych inicjatywach pogłębił w wolontariuszach potrzebę niesienia pomocy na co dzień oraz przyczyniło się do satysfakcji osobistej.

Informujemy, że projekt 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno – zawodowego” na lata 2020-2022 II etap jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

21

WRZ

2022

74

razy

czytano

4/1687

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.