Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Punkt Wolontariatu w miesiącu czerwcu 2022

W miesiącu czerwcu w ramach w projektu pn.: „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego” na lata 2020-2022 II etap swoją działalność kontynuował Punkt Wolontariatu. Wolontariusze wraz z koordynatorem wolontariatu wspólnie inicjowali oraz realizowali inicjatywy społeczne oraz lokalne.

Punkt wolontariatu wziął udział w Dniu Dziecka zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu, gdzie wolontariusze pomagali w obsłudze stoisk: „Twórczo zakręconych”, „Stowarzyszenia Odnowa” oraz z rękodzielnictwem wykonanym przez osoby z Ukrainy. Kolejną inicjatywą był Piknik ekologiczny w Parku Miejskim, gdzie wolontariusze czynnie brali udział w wydarzeniu, ich zadaniem było przeprowadzenie animacji z zebranymi seniorami. Wolontariusze brali czynny udział w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu takich jak np.: „Tematyczne gry na TAZ-ie”. Kontynuowano prowadzenie pogotowia lekcyjnego dla dzieci z terenu miasta celem pomocy w poprawie ocen końcowych.

Ponadto wolontariusze prowadzili działania w środowiskach zamieszkania, pomagając w codziennym funkcjonowaniu, robiąc drobne zakupy oraz wykonując drobne prace domowe. Punkt wolontariatu prowadził spotkania z seniorami oraz spotkania animacyjne dla dzieci z Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Anny Kołodziejczyk. Wolontariusze wzięli również udział w wydarzeniu pn.: „Roztańczone Zawiercie”, gdzie mieli za zadanie zachęcenie zebranych osób do wspólnej zabawy. W ramach współpracy z Fundacją Hope - Zapomniane Zwierzaki zorganizowano akcję charytatywną oraz spacer ze zwierzętami.

Podejmowane aktywności miały pozytywny wpływ na rozwój wolontariuszy, ich osobowości oraz kształcenie postawy w kierunku otwartości i wrażliwości na potrzeby innych. Wolontariat jest świetną alternatywą na pozytywne formy spędzania wolnego czasu.

Informujemy, że projekt 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno – zawodowego” na lata 2020-2022 II etap jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

13

LIP

2022

49

razy

czytano

18/1670

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.