Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE „OSIEDLE REWITALIZOWANE W OBIEKTYWIE”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu w ramach działania projektu: 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno-zawodowego” na lata 2020-2022 II etap zorganizował dla uczestników i uczestniczek projektu warsztaty fotograficzne, których celem było ukierunkowanie na rozwijanie kreatywności i realizację twórczych pomysłów poprzez stosowanie uniwersalnych metod posługiwania się środkami artystycznymi, właściwymi dla fotografii oraz przygotowanie wystawy pn.: "Osiedle rewitalizowane w obiektywie”.

5-7 kwietnia 2022 r. przeprowadzono warsztaty, które podzielono na część teoretyczną i praktyczną.

Pierwszego dnia uczestnicy poznali podstawy obsługi aparatów oraz wybrane zagadnienia na temat roli światła w fotografii, m.in.: zastosowanie lamp błyskowych przy portrecie czy wykorzystanie światła naturalnego podczas fotografowania krajobrazu i architektury.

Drugiego dnia uczestnicy dowiedzieli się jak sprawić by zdjęcia wyglądały lepiej i przykuwały uwagę odbiorcy. Tematem była estetyka fotografii czyli kompozycja. W drugiej części omówione zostały środki budowania obrazu fotograficznego i ich kreatywne wykorzystanie.

Zajęcia praktyczne przeprowadzono w formie spacerów fotograficznych na terenie zabytkowego osiedla robotniczego TAZ w Zawierciu objętego programem rewitalizacji. Zadaniem uczestników było przedstawienie tego miejsca w obiektywie z zastosowaniem nabytej wiedzy. Wszyscy na bieżąco otrzymywali praktyczne porady i pomoc.

Na zakończenie wspólnie omówiono wykonane fotografie. Warsztaty zakończył wernisaż fotografii w dniu 21.04.2022 w Galerii w MOK „Centrum” w Zawierciu.

Informujemy, że projekt 9.1.1. „Wzmacnianie potencjału społeczno – zawodowego” na lata 2020-2022 II etap jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

28

KWI

2022

49

razy

czytano

11/1627

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.