Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

Obchody Dnia Placka Ziemniaczanego

Strona główna » Aktualności » Obchody Dnia Placka Ziemniaczanego

W dniu 13 listopada 2020r. wychowankowie Świetlicy Środowiskowej brali udział w zajęciach online na grupie messengerowej „Domowa Świetlica”- Dzień Placka Ziemniaczanego. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opowiadali o swoich ulubionych rodzajach tego znanego wszystkim dania. Okazało się, że najbardziej lubianym przez dzieciaki plackiem jest placek po węgiersku. Natomiast starsi z rozrzewnieniem wspominali smaki dzieciństwa: placki ze śmietaną i cukrem.

Podczas zajęć wspomniano również o festiwalu kultury polskiej i żydowskiej organizowanym w miejscowości Lelów. Święto to jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń tego typu w Polsce. Ma ono przypominać wspólną historię Polaków i Żydów, pokazuje przenikanie się kultur, uczy tolerancji i wzajemnego zrozumienia. W czasie obchodów tego święta można spróbować potrawy wykonywanej z tartych ziemniaków, zwanej „kućmokiem”. Jest to tradycyjna potrawa żydowska. Ku wielkiemu zaskoczeniu wychowawców, uczestnicy zajęć doskonale wiedzieli o wspomnianym festiwalu, a niektórzy nawet próbowali kućmoka.

Wielu z naszych wychowanków świętowało ten dzień nie tylko opowiadając o plackach ale również smażąc i jedząc je – co udokumentowane zostało na zdjęciach.

czytano: 16 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2020-11-17 14:15:42

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna