Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

Zajęcia plastyczne w Klubie Seniora – "Niepodległa"

Strona główna » Aktualności » Zajęcia plastyczne w Klubie Seniora – "Niepodległa"

Mimo epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 pracownicy projektu 9.2.1. "Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – etap II" dokładają wszelkich starań, by organizować Seniorom – uczestnikom projektu – czas wolny. Zajęcia prowadzone są z zachowaniem reżimu sanitarnego, w małych grupach o tym samym składzie. Obostrzenia rządowe znacząco ograniczyły aktywność Seniorów, co przekłada się na ich kondycję psychofizyczną. Z tego też powodu osoby starsze aktualnie bardzo chętnie biorą udział w proponowanych zajęciach.

Tak było i 10.11.2020 r. - na zajęcia plastyczne o tematyce patriotycznej pod nazwą "Niepodegła" stawił się komplet uczestników Klubu Seniora. Pod nadzorem animatora projektu i opiekuna mieszkań wspomaganych/wspieranych Seniorzy wykonywali w grupach ozdoby patriotyczne z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości: biało-czerwone kotyliony i kokardy narodowe. Przy okazji wspominali dotychczasowe obchody odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz śpiewali i słuchali pieśni patriotycznych.

Celem zajęć był rozwój zainteresowań plastycznych i ćwiczenie małej motoryki osób starszych. Zajęcia służyły również kształtowaniu postawy patriotycznej oraz rozwijania poczucia przynależności do społeczności lokalnej i narodu.

Informujemy, iż powyższe działania realizowane są w ramach projektu 9.2.1. „Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia – etap II”, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytano: 15 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2020-11-17 13:45:02

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna