Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Samorządowy portal internetowy

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu

POMOC SPOŁECZNA

POMOC SPOŁECZNA

Wsparcie potrzebującym

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Świetlica Środowiskowa – działamy!!!!

Ponownie nadszedł trudny czas dla nas wszystkich. Z racji przejścia szkół ponadpodstawowych i klas IV - VIII szkół podstawowych na tryb nauczania zdalnego, nasze świetlicowe działania przeniosły się kolejny już raz do Internetu.

Świetlica Środowiskowa działa nadal, mimo tego, iż nie jest w tym czasie pełna roześmianych dzieciaków.

Kochane nasze dzieciaki i kochana nasza młodzież - jest nam smutno i ciężko, że nie możemy spędzać z Wami dni jak do tej pory, nie możemy prowadzić dla Was stacjonarnie zajęć, wyjeżdżać na wycieczki, uczestniczyć w tylu zaplanowanych przedsięwzięciach. Nie możemy bezpośrednio z Wami porozmawiać, żartować, wspierać Was w Waszych problemach, rozwiewać Waszych smutków, dzielić z Wami radości i cieszyć się z Waszych sukcesów.

Jednak wiecie i znacie już nas, że nie poddajemy sięsmiley

Działamy prężnie na naszej grupie messengerowej. Podstawą dla nas jest pomoc dzieciom w lekcjach. Wychowankowie mają do dyspozycji, poza wsparciem wychowawczyń, pomoc korepetytorów z języka angielskiego, matematyki i informatyki ( zatrudnionych w ramach projektu pn.”Rozwój usług społecznych na terenie Zawiercia- etap II”) a także zatrudnionych w OWDiR- korepetytora z języka polskiego i logopedę. Na grupie prowadzone są zajęcia tematyczne online. To co do tej pory realizowane było w placówce przeniesione zostało na grupę messengerową. Prowadzona jest socjoterapia, zajęcia tematyczne, konkursy. Jesteśmy z naszymi wychowankami od wczesnych godzin porannych do samego wieczora. Nasze dzieciaki wiedzą, że na naszą pomoc i wsparcie mogą liczyć także w weekendy. Wszystkie powyższe działania mają nieść pomoc naszym wychowankom i ich rodzicom. Powyższa pomoc nie dotyczy tylko odrabiania prac domowych ale także jest organizacją czasu wolnego, jest motywacją do działania, aktywnego spędzenia czasu w domu, sposobem poznania nowych zagadnień i aspektów z wielu dziedzin życia, kultury, sztuki. Dla rodziców naszych wychowanków służymy wsparciem i poradą, które uzyskają drogą telefoniczną, mailowa a w szczególnych przypadkach osobiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dodatkowo w placówce udzielana będzie pomoc psychologiczna zainteresowanym rodzinom.

Kochani wychowankowie przejdziemy przez ten trudny czas razem. Tęsknimy za naszą świetlicową codziennością. Jesteśmy wzruszone informacjami, które od Was dostajemy. Dzięki nim upewniamy się w tym, iż nasza praca ma sens i jesteśmy dla Was kimś ważnym smiley

 

Kierownik, wychowawczynie
i pracownicy OWDiR

04

LIS

2020

58

razy

czytano

165/1261

mopszawiercie.pl

Najnowsze aktualności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Logo serwisu.

Środowiskowy Dom Samopomocy

Logo serwisu.

Dzienny Dom "Senior+"

Logo serwisu.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny

Logo serwisu.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.