Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Ciekawostki

Wycieczka ”Szlakiem Orlich Gniazd”

Strona główna » Aktualności » Wycieczka ”Szlakiem Orlich Gniazd”

W dniach 11 i 12 września 2020r. wychowankowie Świetlicy Środowiskowej oraz uczestnicy projektu pn. „Rozwój Usług Społecznych na terenie Zawiercia –etap II” brali udział w wycieczce „Szlakiem Orlich Gniazd”. Zanim wyruszyliśmy Pan przewodnik przedstawił zgromadzonym historię Kromołowa i genezę powstania źródła rzeki Warty. Następnie udaliśmy się na wędrówkę  malowniczym szlakiem pomiędzy zamkami w Mirowie i Bobolicach, zwiedzaliśmy Sanktuarium w Leśniowie oraz oglądaliśmy ruiny zamku w Olszynie. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad w hotelu Kmicic w Złotym Potoku – gdzie wychowankowie skorzystali z atrakcji oferowanych przez hotel(sauna, basen i strefa gier). Po wieczornym grillu przyszedł czas na dyskotekę, która była podsumowaniem miło spędzonego dnia.

Drugi dzień wycieczki upłynął na pieszych wędrówkach po Złotym Potoku. Wychowankowie ochoczo złapali za kijki do nordic walking i ruszyli za przewodnikiem, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Odwiedziliśmy m.in. Dworek Krasińskich, Pałac Raczyńskich, Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela, malowniczą rzekę Wiercicę i jej źródła: Zygmunta i Elżbiety. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła wizyta w najstarszej w Europie Pstrągarni w Europie. Zwiedziliśmy także zabytkowy młyn wodny „Kołaczew”, stawy, tj. Amerykan, Guców, Irydion i Sen Nocy Letniej oraz Źródło Spełnionych Marzeń. Po pysznym objedzie wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.

Wycieczka na Jurę Krakowsko – Częstochowską stała się wspaniałą okazją do zaciśnięcia więzi między wychowankami i do zdobycia wiedzy na temat otaczających nas terenów.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 18 razy

autor: mopszawiercie.pl

data dodania: 2020-09-15 12:11:48

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: +48 (32) 67 221 34
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Deklaracja dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna